11 вересня 2021 року в селі Нехайки відбувся традиційний турнір із швидких шахів, пам'яті Двічі Героя Радянського Союзу, льотчика-винищувача, Івана Никифоровича Степаненка.
Для участі в змаганні прибули любителі шахів з лівобережної Черкащини (Драбівська, Шрамківська, Великохутірська, Золотоніська, Новодмитрівська громади) та Київщини (Баришівка, Згурівка, Березань та Яготин). Всього прибуло 20 спортсменів.
![](/jpg_golovna/20210911/001.jpg)
Перед початком турніру голова Драбівської селищної ради Світлана Орел, побажала учасникам перемог, гарної гри і, головне, отримати задоволення від участі в шахових баталіях. Також Світлана Іванівна висловила надію на те, що турнір і надалі буде збирати шахістів в Нехайках, географія учасників розширюватиметься, а кількість учасників збільшуватиметься. Далі гостей вітав місцевий дівочий ансамбль, подарувавши низку пісень.
![](/jpg_golovna/20210911/003.jpg)
Після концертної програми гості та організатори заходу поклали квіти до погруддя Івана Никифоровича та вшанували пам'ять про героя хвилиною мовчання. Далі шахісти відвідали з екскурсією місцевий краєзнавчий музей, де серед інших є окрема зала часопису життя славетного льотчика.
![](/jpg_golovna/20210911/010.jpg)
Гру було проведено за швейцарською системою, в 7 турів. Контроль часу - 15 хвилин кожному гравцю до кінця партії, з додаванням 5 секунд після кожного ходу, починаючи з першого.
РЕЗУЛЬТАТИ ТУРНІРУ:
1 місце - Скотаренко Віталій (с. Великий Хутір);
2 місце - Гуков Микола (м. Золотоноша);
3 місце - Кузьменко Михайло (смт Згурівка).
![](/jpg_golovna/20210911/009.jpg)
Учасники змагання висловлюють подяку:
- Драбівській селищній раді та особисто голові Світлані Орел, за організацію заходу та надані призові;
- місцевому філіалу агропідприємства "ЕРІДОН" та особисто керівнику Олександру Коваленку, за смачний обід;
- Черкаській обласній федерації шахів та особисто президенту Олегу Кушніру, за наданий шаховий інвентар.
|